PolyTmel - SUPER plus (5 kg)

1 657,70 Kč 1 370 Kč bez DPH
Skladem

Dvousložkový polyesterový tmel určený na tmelení středních a větších nerovností, vhodný především pro kovové povrchy. Objem: 5 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Také v balení 500 g.

PolyTmel SUPER plus
je dvousložkový polyesterový tmel určený na tmelení středních a větších nerovností, vhodný především pro kovové povrchy. Se tmelem PolyTmel SUPER se můžou úspěšně tmelit i různé kovové výrobky, odlitky z litiny nebo povrchy strojů. Je použitelný i na vyrovnávání nerovností na dřevě (tvrdší druhy), laminátu, betonu apod.

Tmel je dobře aplikovatelný a má dobrou brousitelnost. Tmel se nesmí používat na tmelení míst, která přicházejí do přímého styku s potravinami a pitnou vodou.
Tmelený povrch je nutné zbavit rzi, starých nátěrů, místo dokonale odmastit, případně zdrsnit brusným papírem.

  • sklolaminát - brusným papírem P40
  • ocel, dřevo, litina - brusným papírem P60
  • původní nátěry - probrousit až na holý kov brusným papírem P180

Tmel se tuží tvrdidlem (PE-iniciátor, dibenzoylperoxid, červená pasta v tubě) v hmotnostním poměru: 100 dílů tmelu : 2 dílům tvrdidla - doporučený poměr pro teplotu 20°C. Tmel je nutné při teplotě 20°C a poměru tužení 100:2 zpracovat do 5 minut po smíchání s tvrdidlem. Při teplotách nižších než 20°C (minimálně 17°C) se doba zpracovatelnosti prodlužuje, při teplotách vyšších se zkracuje. Úpravou poměru tužení lze zčásti eliminovat vliv teploty na dobu zpracovatelnosti.

Poměr tužení:

  • nejméně 100 : 1 - prodlouží dobu zpracovatelnosti
  • nejvíce 100 : 3 - zkrátí dobu zpracovatelnosti

Tmel je při 20°C a poměru tužení 100:2 brousitelný za 20-30 minut. Broušení za sucha začíná brusným papírem P80 a dokončuje se papírem P120 až P180. Za mokra začíná brusným papírem P120 a dokončuje se papírem P180 až P220.
Znečistěné části pomůcek pro tmelení lze očistit ředidlem pro polyesterové nátěrové hmoty B6000 nebo nitroředidlem C6000. Očistit lze pouze dosud nevytvrzený tmel.

Při skladování a dopravě je třeba zajistit teplotu +5 až +25°C a vyvarovat se přímého slunečního záření. Mírné vysazení pryskyřice na povrchu tmelu je přípustné. Lhůta zachování jakosti a užitných vlastností je 12 měsíců.

Balení:

  • 0,2 kg, 0,5 kg, 1 kg, 2 kg, 5 kg, 15 kg – plechovka
  • 3 kg – plechovka pro dávkovací zařízení

Barva: Světle šedá
Tmelení opravovaného místa lze dokončit extra jemným tmelem PolyTmel SUPER PLUS, kterým se do jemna zarovnají okraje, popř. použít stříkací tmel nebo plnič. Při broušení za mokra je žádoucí tmel přisušit v sušicím boxu při teplotě cca. 60°C. Na tmel je možné použít všechny běžné nátěrové systémy. Tmel odolává běžným vypalovacím teplotám 80-110°C. Pokud je nutné tmelit na antikorozní základní nátěr a následně vypalovat email, doporučujeme použít vypalovací základní nátěr, respektive dvousložkový epoxidový základ. Používání na vzduchu schnoucích syntetických nátěrů pod tmel a následné vypalování nedoporučujeme.

Doplňkové parametry

Kategorie: BKP
Hmotnost: 5 kg
Objem: 5l
Vlastnosti: Dvousložkový polyesterový tmel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: